I’m still exploring the capabilities of the Moza AirCross gimbal, when it comes to timelapse.  It’s a quite cheap video stabilization solution with really nice and powerful timelapse features. You can preorder it currently at Gudsen website. Very soon I’ll be releasing full review of this gimbal. If you don’t want to miss that, enable notification by hitting the little red bell in bottom left corner 😉 Here’s one shot I made for the review. Check it out and read some details below.

This shot is made with a Moza Aircross gimbal mounted to the tripod with Sony A6300 and Sigma 10-20mm lens. The gimbal is able to do move-shoot-move timelapse shots, so I could use a 2 second shutter speed to get the light trails of the cars. The other feature I use here is ability to set complicated paths with up to 8 keyframes. I love to have that option, so I’m not limited to just straigth paths. In this shot, I could follow the road with a camera, change the speed of the camera movement and at the and move up the camera to reveal the theater building. Of course, most of the timelapses are straigth paths, however with 8 keyframes, you can get really creative (it doesn’t mean you should always complicate your shot ;)).

The shot is slightly zoomed-in in post, and at the end I zoomed out for the theatre building. To smooth out the path I used a slight Warp Stabilizer here, but for sure I’ll be talking to Moza to implement same path smoothing in the software 😉

That’s all for today. Soon I’ll be releasing some interesting stuff, like the Moza Aircross review, the last shot from 52 Timelapse Project, the project summary and reel! So, stay tuned 😉 For now, I’d like to thank you for beeing with me this year and wish you all guys Merry Christmas!

 

Author

6 Comments

 1. Siemanko
  Tobie bardzo fajnie wychodzą te Hyperlapsy.
  A ja ostatnio zastanawiam się nad kupnem gimbala.
  używał bym do Klasycznego zastosowanie plus Hyperlapsy i może jakoś pod slider zmotoryzowany bym go spróbował podczepić ?
  Ja zastanawiam się nad: Moza Air, Zhyuin Crane v2017 czy zhyuin crane 2 ?
  Pozdro

  • Tomasz

   Nie używałem Zhiyuna. Z Mozą mi się bardzo dobrze współpracuje. Największym plusem dla mnie się timelapse w trybie move shoot move i możliwość zasilania aparatu z gimbala (ale to drugie jest w Aircrossie, nie w Air). Nie wiem jakie ma Zhiyun ustawienia ale w Moza można fajnie dobrać prędkość ruchu pod hyperlapse. Aktualnie aplikacja na Androida słabo działa, ale na dniach ma być aktualizacja, zobaczymy jak to bedzie. Ja używam aktualnie na ios’sie. Na pewno niezależnie od gimbala pod hyperlapsy koniecznie uchwyt dwureczny 🙂 dzisiaj albo po świętach wrzucam moją recenzje sprzętu. A i Moze od nowego roku też będzie można w Polsce kupić, dystrybutor ten sam co Zhiyun ( mitoya.pl). Pozdrawiam!

   • No właśnie puki co to po obejrzeniu Twojej recenzji bardziej skłaniam się ku Mozie. Bardzo korzystna cena tylko, że za te 420 Dolarów to chyba nie dają w komplecie uchwytu dwuręcznego. Bo do zwykłej Mozy Air dodają w cenie ale za to nie dają statywu który kosztuje 20 $ Czyli fizycznie wychodzi ta sama cena za MOZA Air i MOZA AirCross…
    Widziałem kiedyś używałeś większego gimbala https://www.youtube.com/watch?time_continue=70&v=_E1S-KkdpsM
    Bardzo fajne efekty właśnie coś takiego chciał bym uzyskać, i że to jeszcze bez warp stabilizera ?? WOW nieźle
    Szczere jest jakaś duża różnica w jakości ? Ten większy chyba w zwykłym użytkowaniu nie daje tyle mikro drgań ? Czyli tą nową mniejszą Mozę trzeb będzie w postprodukcji bardziej dostabilizować ?
    Widziałem w 48 odcinku zrobiłeś sobie wózek do Hyperlapsów, też kiedyś wpadłem na taki pomysł 🙂 możesz sobie zobaczyć w moim starym reel-u 01:23 i 01:43

    Dobrze że te gimbale mają mocowanie statywowe na dole to można też coś pokombinować z takim wózkiem ale to wiadomo tylko na gładkiej powierzchni.
    Big UP i samych udanych projektów w 2018 🙂

    • Tomasz

     Tak, mam dalej Easystaba. Główne różnice to udźwig i ilość miejsca na aparat no i software, tam jest bardziej skomplikowany. Z grubsza można osiągnąć te same efekty przy obu 😉 Aircross ma być sprzedawany w Mitoya.pl za 1999zl w tej podstawowej konfiguracji (więc bez dwurecznego uchwytu). Jeśli chodzi o wybór między Air i Aircross – dobierz do sprzętu, którego używasz. Jeśli mieści się z jakimś lekkim zapasem w tym 1,8kg Aircrossa to polecam go wziąć 🙂 Pozdrawiam!